AKCE Doprava nad 500 Kč do Balíkovny ZDARMA!

Prstový pulzní oxymetr

Kód: 586
Akce Novinka
Značka: DZL
399 Kč –25 %
Prstový pulzní oxymetr
399 Kč –25 % 299 Kč 247,11 Kč bez DPH
Skladem poslední kusy! Téměř vyprodáno!

Měří jednoduchým, spolehlivým a neinvazivním způsobem saturaci krve kyslíkem a tepovou frekvenci u dospělých i u dětí. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prstový pulzní oxymetr

Měří jednoduchým, spolehlivým a neinvazivním způsobem saturaci krve kyslíkem a tepovou frekvenci u dospělých i u dětí.  Pulzní oxymetr je vhodný zejména pro rizikové pacienty, např. osoby s onemocněním srdce, astmatiky, ale také sportovce a zdravé osoby, které se pohybují ve velkých výškách (např. horolezci, lyžaři nebo sportovní letci).

Pulzní oxymetr slouží k neinvazivnímu měření saturace hemoglobinu kyslíkem v arteriální části krevního řečiště a srdeční (tepové) frekvence. Saturace hemoglobinu kyslíkem udává, kolik procent hemoglobinu a arteriální krvi je nasyceno kyslíkem. Proto je důležitým parametrem pro posouzení funkce dýchání.

Pulzní oxymetr používá k měření dva světelné paprsky rozdílné vlnové délky, které dopadají na prst vložený dovnitř přístroje. Nízká hodnota saturace hemoglobinu kyslíkem poukazuje převážně na choroby jako onemocnění dýchacích cest, astma, srdeční insuficience atd. U člověka s nízkou hodnotou saturace hemoglobinu kyslíkem se ve větší míře objevují příznaky jako dušnost, zvýšení srdeční frekvence, pokles výkonnosti, nervozita a náhlé pocení.
 
Chronická a známá saturace hemoglobinu kyslíkem vyžaduje sledování pomocí pulzního oxymetru a kontroly u lékaře. Náhlé snížení saturace hemoglobinu kyslíkem je nutno ihned řešit s lékařem.

  • Napájení: 2x AAA baterie (dostanete jako dárek zdarma)

Návod ke stažení ZDE

Doplňkové parametry

Kategorie: Péče o zdraví
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: